مشخصه هاى دنياگرايان

دنيا گرايان

1 - به دنبال برترى جويى و فساد بوده و به حد خود قانع نيستند : ((ان قارون كان من قوم موسى فبغى عليهم .: ))قارون از قوم موسى بود بر ضد آنان سر كشى كرد.
2 - طاغوت گراهستند : ((يريدون ان يتحاكموا الى الطاغوت و قد اءمروا ان يكفروا به (328) : ))مى خواهند براى قضاوت نزد طاغوت بروند در حالى كه به آنها امر شده به طاغوت كافر باشند.
3 - دنبال نابود كردن نور خدا:« قوانين خدا» هستند : ((يريدون ليطفئوا نور الله باءفواههم . مى خواهند نور خدا را با بازدم خود خاموش كنند. .« سند 2030 را .»
4 - ثروت اندوز است :
5 - خود را متخصص و مغز متفكر ثروت اندوزى مى دانند: (( قال انما اءوتيته على علم عندى . قارون گفت اين ثروتها بر اساس دانش و آگاهى كه نزد من است به من داده شده .
6 - در انتظار عمومى زينت كرده ظاهر مى شوند: فخرج على قومه فى زينته  « بر قومش با زينت هايش وارد مى شد.»
7 - شاد و سرمست هستند . به عبارت ديگر اعمالى از او سر مى زند كه دلالت بر سرمستى او دارد:. ((اذ قال له قومه لا تفرح ان الله لا يحب الفرحين )وقتى قوم او به او مى گفتند شادمانى نكن خدا سرمستان را دوست ندارد.
8 - اتهام به ديگر رقيبان ، از هر نوعى كه بتوانند آنان را از ديد مردم بياندازند تا ميدان دنياگرايى خود را بيشتر و گسترده تر نمايند. مثل اتهام فرعون به موسى كه او ساحر است و تهمت قارون به آن حضرت . اتهام قريشيان به پيامبر اكرم : ((انك لمجنون (334) ))همانا تو ديوانه اى .
9 - آرزوى زندگى قارونى دارند - البته وقتى چشمشان به انسان رفاه طلبى مى خورد، هوس مى كنند كه چه مى شد اگر ما هم مانند اين آقا يك ماشين اين چنينى و يك خانه محقر آنچنانى !! و يك ويلاى كنار دريا و. داشتيم -

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خبري تکنولوژي و کسب و کار دنیای سلامت China Diagnostic Tool Center نوین رایانه آکادمی زبان های خارجی اردلان آموزش متره برآورد و آنالیزبها مشاوره مالی سردار دلها حاج قاسم سلیمانی آژانس مسافرتی هم کوچ